Informacja dotycząca strajku w placówkach oświatowych gminy Czerniejewo

Redakcja
W Gminie Czerniejewo udział w strajku zadeklarowały 3 placówki tj. Szkoła Podstawowa w Czerniejewie, Szkoła Podstawowa w Żydowie oraz Przedszkole „Wróbelek – Elemelek” w Czerniejewie. Do strajku nie przystępuje Przedszkole „Leśna Polana” w Żydowie.

Informacja dotycząca strajku w placówkach oświatowych gminy Czerniejewo
Z informacji uzyskanych od dyrektorów szkół podczas spotkania z organem prowadzącym w dniu 27 marca 2019 r. oraz wg bieżących informacji egzaminy: ósmoklasisty i klas III gimnazjum odbędą się w wyznaczonych terminach tj. egzamin gimnazjalny w dniach 10,11 i 12 kwietnia 2019 r., egzamin ósmoklasisty w dniach 15,16 i 17 kwietnia 2019 r.

W przypadku rozpoczęcia strajku od dnia 8 kwietnia br. w przedszkolu, szkołach dla dzieci/ uczniów, które w tych dniach będą w palcówkach zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Opiekę nad dziećmi/ uczniami będzie sprawował personel, który nie przystępuje do strajku.

Dla dzieci / uczniów, którzy do tej pory korzystali w placówkach z posiłków i dowozów w okresie strajku posiłki oraz dowóz i odwóz zostaną zapewnione.

Ponadto według kalendarza roku szkolnego 2018/2019 ustalonego przez Rady Pedagogiczne szkół w Czerniejewie i w Żydowie czas trwania egzaminów tj. 10-12 kwietnia br. i 15-17 kwietnia br. ustalono jako dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla pozostałych uczniów, których egzamin nie dotyczy.

Zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach „ Dyrektor zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w szkole lub placówce, a także bezpieczne i higieniczne warunki uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez szkołę lub placówkę poza obiektami należącymi do tych jednostek”

Sytuacja związana z planowanym strajkiem i organizacją opieki nad dziećmi/ uczniami w placówkach oświatowych jest na bieżąco monitorowana przez organ prowadzący.

Informacji o terminie zakończenia strajku i rozpoczęcia zajęć dydaktycznych należy zasięgać u dyrektorów placówek oświatowych. ( kontakt osobisty, strona internetowa, facebook ).

[Materiał nadesłany]

Tajemnica Marchewki

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie