W Szkole Podstawowej w Czerniejewie po raz X odbyły się Ogólnopolskie konkursy im. ks. Onufrego Kopczyńskiego

SI (opr.)
W X Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym wzięło udział 21 uczestników, a w X Ogólnopolskim Konkursie Gramatyczno – Ortograficznym 25 uczestników.
W X Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym wzięło udział 21 uczestników, a w X Ogólnopolskim Konkursie Gramatyczno – Ortograficznym 25 uczestników. www.czerniejewo.pl
18 maja 2019 r. odbył się X Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy i X Ogólnopolski Konkurs Gramatyczno-Ortograficzny w Szkole Podstawowej im. Onufrego Kopczyńskiego w Czerniejewie.

W Szkole Podstawowej w Czerniejewie po raz X odbyły się Ogólnopolskie konkursy im. ks. Onufrego Kopczyńskiego
Celem konkursów jest szerzenie idei patrona szkoły w Czerniejewie, czyli dbanie o piękno i poprawność ojczystego języka, zarówno w mowie jak i piśmie, rozbudzanie uczuć patriotycznych oraz wrażliwości artystycznej i estetycznej, rozpowszechnianie wiedzy polonistycznej z zakresu gramatyki i ortografii wśród dzieci i młodzieży, rozwój zainteresowań naszym ojczystym językiem oraz odkrywanie talentów polonistycznych wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W tym roku skierowane były do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz klas VII –VIII i III gimnazjum z całej Polski.

W X Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym wzięło udział 21 uczestników, a w X Ogólnopolskim Konkursie Gramatyczno – Ortograficznym 25 uczestników. Przybyli oni z takich miejscowości, jak: Cegłów (woj. mazowieckie), Legionowo (woj. mazowieckie), Łubniany (woj. opolskie), Poznań, Wągrowiec, Śrem, Popowo Kościelne, Brzeziny, Mieleszyn, Żydowo i Czerniejewo.

Uczestnicy konkursu krasomówczego w kat. klas IV-VI szkoły podstawowej mieli za zadanie przygotować temat związany z treścią dowolnych baśni i legend. Zadaniem uczestników w kat. klas VII - VIII i III gimnazjum było przygotowanie i zaprezentowanie autorskiego tekstu o tematyce związanej z turystyką, krajoznawstwem i historią naszego kraju lub regionu. Wybór tematu podlegał twórczej inwencji uczestnika.

Przy ocenie komisja brała pod uwagę takie elementy, jak: dobór tematu i jego ogólną prezentację, dostosowanie tekstu do osobowości i wieku występującego, sugestywność wypowiedzi, jasność i logiczność formułowanych myśli, konstrukcję wypowiedzi, płynność oraz poprawność wyrażania się, bogactwo języka i jego barwność, spontaniczność i kontakt ze słuchaczami.

Zobacz też: Jak wygląda nabór w szkołach średnich w naszym powiecie? [AKTUALNE DANE]

Jury w składzie: przewodniczący-Andrzej Malicki, Wanda Polkowska-Malicka i Elżbieta Górczyńska po wysłuchaniu uczestników postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce: Julia Pietrzak z Zespołu Szkół w Brzezinach. Temat prezentacji: „ZIĘĆ IDEALNY, CZYLI GDYBY OJCOWIE WYBIERALI NAM MĘŻÓW”

II miejsce: Malwina Gawlik z Zespołu Szkół w Brzezinach. Temat prezentacji: „O MAGICZNEJ MOCY KORALI”

III miejsce: Julia Przerywacz ze Szkoły Podstawowej w Czerniejewie. Temat prezentacji: „LEGENDA O MIKOŁAJKU NADMORSKIM”

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:
Amelia Sossna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubianach woj. opolskie. Temat prezentacji: „W NASZYM OPOLU”.

Ignacy Lecyk ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Poznaniu. Temat prezentacji: „HERAKLES”

W kategorii klas VII – VIII i III klas gimnazjalnych:
I miejsce: Wiktoria Dardas ze Szkoły Podstawowej w Czerniejewie. Temat prezentacji: „WOLNOŚĆ”

II miejsce: Roksana Wolek ze Szkoły Podstawowej w Czerniejewie. Temat prezentacji: „CO MNIE DRAŻNI U LUDZI?”

III miejsce: Olimpia Ogrodowicz ze Szkoły Podstawowej w Wągrowcu. Temat prezentacji: „INFIERNO”

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:
Kacper Marczewski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Gimnazjum Dwujęzycznego w Śremie. Temat prezentacji: „ANGLICYZMY – PROBLEM CZY UROZMAICENIE?”

Paulina Wiertelak z Zespołu Szkół w Brzezinach. Temat prezentacji: „SPACERUJĄC Z DUCHAMI”

Uczestnicy konkursu gramatyczno-ortograficznego mieli za zadanie rozwiązać test sprawdzający umiejętności językowe i ortograficzne. Nad jego przebiegiem czuwała komisja, której skład wchodzili poloniści: przewodniczący Jarosław Wróblewski, Anita Kasperczak, Mirella Kosmala i Marta Bojańska.

W kategorii kl. IV – VI szkół podstawowych:
I miejsce – Igor Borowicz ze Szkoły Podstawowej w Żydowie

II miejsce – Zuzanna Michalak ze Szkoły Podstawowej w Żydowie

III miejsce – Julia Aniszewska z Zespołu Szkolnego w Cegłowie

W kategorii kl. VII – VIII szkół podstawowych i III gimnazjum:
I miejsce – Kacper Paterski z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kołaczkowie

II miejsce – Klaudia Kowalczyk z Zespołu Szkolnego w Cegłowie

III miejsce – Jakub Stachowiak ze Szkoły Podstawowej w Żydowie

Podczas przerwy zaprezentował się Zespołu Muzyki Dawnej HUSKARL z Gniezna.

Patronat honorowy nad konkursami objął Wielkopolski Kurator Oświaty – Pani Elżbieta Leszczyńska. Ogólnopolskie Konkursy stały się nieodzowną tradycją kultywowaną przez naszą szkołę. Od dziesięciu lat cieszą się zainteresowaniem i są wpisane na stałe w harmonogram imprez szkolnych. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Anita Kasperczak, nauczyciel SP w Czerniejewie.

[Źródło: www.czerniejewo.pl]

Zobacz też: Gigantyczny pożar tartaku w Smulsku w Wielkopolsce. Ogień gasiło 31 zastępów straży pożarnej

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie