Czerniejewo: II sesja Rady Miast i Gminy. Jakie uchwały przyjęli Radni? Wiemy, ile będzie zarabiał burmistrz

Sona Ishkhanyan
Radni gminy Czerniejewo zebrali się na II sesję w tej kadencji, 29 listopada.

Czerniejewo: II sesja Rady Miast i Gminy. Jakie uchwały przyjęli Radni? Wiemy, ile będzie zarabiał burmistrz
W czwartek, 29 listopada, radni kadencji 2018-2023 spotkali się na drugiej sesji w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo. Na sesji obecni byli wszyscy - 15. radnych. Otwarcia sesji i stwierdzenie jej prawomocności dokonał przewodniczący Rady - Jan Kulpiński. Po przedstawieniu przewodniczącego Rady oraz burmistrza Tadeusza Szymanka sprawozdania z działalności w okresie międzysesyjnym, według harmonogramu sesji, przekazano sprzęt jednostkom OSP, który został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

-Fundusz Sprawiedliwości został uruchomiony dla województwa wielkopolskiego w sierpniu br. przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Gmina Czerniejewo złożyła wniosek. Zadanie to było realizowane pod nazwą "Skuteczna pomoc pokrzywdzonym i likwidacja skutków pokrzywdzenia przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarniczej gminy Czerniejewo". Zadanie obejmuje dwie jednostki działające na terenie gminy. Koszt wniosku i jego realizacji wynosi 10508 zł, z czego 99 % były to środki dofinansowania, w ramach Funduszu Sprawiedliwości - tłumaczył Jan Kulpiński. W ramach wymienionych zadań zakupiono sprzęt i wyposażenie dla OSP Czerniejewo i OSP Żydowo. Podczas II sesji RMiG wymieniono i przekazano sprzęt przedstawicielom tych jednostek.

W kolejnym punkcie obrad podjęto uchwałę w sprawie programu współpracy gminy Czerniejewo z organizacjami pozarządowymi. -Ten element współpracy dla społeczeństwa obywatelskiego będzie to, że będą realizowane najróżniejsze zadania poprzez organizacje pozarządowe. Dla samorządu naszej gminy priorytetowym zadaniem jest zaspokojenie, w najwyższym stopniu, potrzeb mieszkańców, a prowadzenie aktywnej polityki w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi jest jednym z elementów efektywnego kierowania gminą Czerniejewo - powiedział przewodniczący Rady. Program współpracy na rok 2019 przedstawił Sławomir Helak. Za przyjęciem uchwały zagłosowało 15 radnych.

Jednogłośnie przyjęto również uchwały w sprawie: obniżenia średniej ceny żyta dla celów podatku rolnego z 54 na 45 zł, wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2019 r., wysokości stawek od środków transportowych na 2019 r. oraz w sprawie wprowadzenia opłaty targowej, określenia wysokości opłaty targowej na 2019 rok i sposobu jej poboru. Dodamy tylko, że zapisy w tych uchwałach zostały bez zmian, czyli zaproponowano i przyjęto stawki podatkowe oraz zapisy obowiązujące w br.

Ważnym punktem obrad było ustalenie wynagrodzenia wójta. Taką propozycję przedstawił przewodniczący RG (brutto):
zasadnicze - 4700 zł,
dodatek funkcyjny - 1900 zł,
dodatek specjalny - 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - 2640 zł,
dodatek za wieloletnią pracę 20% w wysokości: 940,- zł
Łącznie wynagrodzenie wynosi: 10.180,- zł

To wysokość wynagrodzenia, którą w czerwcu br. wpisano do projektu uchwały mającej na nowo ustalić zarobki burmistrza.

W głosowaniu brało udział 15 radnych. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.

Nagranie z całej sesji możecie zobaczyć tutaj

Tajemnica Marchewki

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie